Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...Tuesday, 28 March 2023
Imieniny: Anieli Jana
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
March 2023
S M T W T F S
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
No events
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Przedszkolne wiadomości – listopad 2010

There are no translations available.

„Na noc św. Andrzeja dziewkom z wróżb nadzieja”

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. 29 i 30 listopada już tradycyjnie ANDRZEJKI odbyły się w obu grupach przedszkolnych. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej „butelki” i oczywiście lania wosku. W zabawie uczestniczyli także rodzice dzieci. Wspólne zabawy przeplatane były tańcami i poczęstunkiem.

start1_resize
 
star2_resize

Więcej zdjęć znajduje się w galerii


Pedagogika zabawy- zabawy z chustą animacyjną

25 listopada nauczycielka Janina  Szymko zaprosiła dzieci i ich rodziców do wspólnej zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Chusta stanowi dużą atrakcję, a  zabawy nią sprawiły dużo radości nie tylko dzieciom.

DSC00867_resize

DSC00870_resize

DSC00871_resize

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada to dzień kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszym przedszkolu były one hucznie obchodzone. Każde dziecko z grupy  Maluszków i Starszaków  maszerowało do przedszkola niosąc  swojego ukochanego przyjaciela . Odwiedziły nas misie  różnej wielkości, ale wśród gości były także inne pluszowe przytulanki. Były pieski, słonie, nawet mały krecik. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, były więc pocałunki, przytulanki, tańce i zabawy. Tę super uroczystość przygotowała i prowadziła pani Sylwia Jakubowska- Wawrzkowicz.

DSC00794_resize

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

SPOTKANIE Z LEKARZEM STOMATOLOGIEM - 22 listopada 2010 r.

Przedszkole nasze w ramach spotkań ze specjalistami gościło stomatologów  Państwa Iwonę i Mariusza Szydło.  Obecni na spotkaniu rodzice mają świadomość, jak ważne jest kształtowanie u dzieci nawyków i przyzwyczajeń higieniczno- zdrowotnych.  Lekarze omówili najczęstsze przyczyny bólu zębów, zwrócili uwagę jak dbać o zęby i higienę jamy ustnej. Przypomniano także sposób prawidłowego  szczotkowania zębów. Rodzice zadawali dużo pytań i żadne nie zostało bez odpowiedzi. Rodzice, którzy nie mogli sami uczestniczyć w spotkaniu, przysłali ze swoim problemem… babcię dziecka. Było to bardzo miłe i warte naśladowania.  Dziękujemy naszym gościom za interesujący wykład.

DSC00778_resize

DSC00782_resize

DSC00784_resize

DSC00785_resize

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Polska – to wieś i las
i zboże w polu,
i szosa, którą pędzi
do miasta autobus,
i samolot, co leci
wysoko nad tobą…

W przeddzień Święta Niepodległości w przedszkolu nie brak było  akcentów związanych z tym świętem. Flaga na budynku, rozmowy okolicznościowe z dziećmi oraz zajęcia plastyczne i  edukacyjne poświęcone były  symbolom narodowym. Treści patriotyczne wpajane są w przedszkolu już od najmłodszych lat.

niepodl1_resize

niepodl2_resize

 

Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki”

Nauczycielki naszego przedszkola chcą,  żeby  dzieci potrafiły segregować śmieci. W związku z tym grupa „ Starszaków”  wzięła udział w konkursie Ministerstwa Środowiska „ Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki” . Nauczycielka Wioletta Fiedor przeprowadziła z dziećmi lekcję na temat właściwego segregowania odpadów. Dzieci także poprzez swoje prace plastyczne pokazały, że fajnie jest żyć w czystym środowisku. Pobudzenie świadomości na temat segregacji odpadów wśród najmłodszych Polaków jak i ich opiekunów to główny cel konkursu.  Nauczycielki chciałyby również, aby dzieci przeniosły nowe nawyki do domu i wspólnie z rodzicami  wprowadziły je w życie.

przedszkole1_resize

przedszkole_resize

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
We have 40 guests online

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information